Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Soru & Cevapları Platformuna Hoşgeldiniz. Soruları eklemeden önce Beton Prefabrikasyon El Kitabı ve önceki soruları bakmanızda fayda var.
4.7 kategorisinde tarafından
TBDY 2018 yönetmeliği 4.7.3.1 maddesinin (4.26) denklemi ile periyot hesabı yapılmadığında, yani SAP2000 programında kesin hesap yapıldığında da 4.7.3.2'de verilen TPA değerinin 1.4 katından küçük olma koşulu var mı?

1 cevap

tarafından
Periyot hesabının, sistemin hesap modeli ile yazılım tarafından yapılması durumunda da Madde 4.7.3.2 de tanımlı koşul kullanılacaktır. Ancak, ampirik (4.27) bağıntısının tek ve ara katlı prekast endüstri yapıları için uygun olmayışı nedeniyle, değiştirilmesini talep edeceğimiz bir başvuru ilgili makama yapılacaktır.
Hoş geldiniz, Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Soru ve Cevapları Platformu sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...